Sporttevékenységek, versenyek

Az Úszó Szakosztály 2008. évben is a városi termál és rekreációs központban folytatta a tevékenységét.

Február:
23.-án a németországbeli Burghausen város nemzetközi úszóversenyén vettünk rész a Triatlon szakosztállyal együtt, összesen 14 fővel.

Ugyanezen a napon került megrendezésre Hajdúszoboszlón a Diákolimpia országos döntő, ahol szakosztályunk 14 fővel vehetett részt.
Gál Benjámin 100 m hát úszásban országos bajnok lett, 100m gyors úszásban 2. helyezést ért el.
Bíró Klaudia 100 m gyors úszásban 11., 50 m mell úszásban 13. helyezést ért el.
Morvai Kitti 100 m hát úszásban 11. helyezést ért el.
Horváth Dávid 100 m gyors úszásban 4. ,100 m hát úszásban 8. helyezést ért el.
Tarlósi Dorina 100 m gyors úszásban 6. helyezést ért el.
Tarlósi Krisztián 100 m mell úszásban 4. helyezést ért el.

A III. korcsoportos fiú gyors váltó 2. lett , tagjai: Gál Benjamin, Kollár Dávid, Széll Bence, Németh Máté.
A III. korcsoportos leány gyors váltó 6. lett , tagjai: Balassa Barbara, Bíró Klaudia, Morvai Kitti, Verkman Zsófia.
A IV. korcsoportos fiú gyors váltó 10. lett , tagjai: Árvai Ákos, Domonkos Márk, Gadánecz Attila, Tarlósi Krisztián.

Március: Házi úszóverseny megrendezésére került sor. A versenyen 28 fő vett részt a szakosztályból.

Május: Szlovéniában, PTUJ városában nemzetközi úszóversenyen vettünk részt 11 fővel.

Június:
Pünkösdi amatőr úszóverseny megrendezése, 25 és 50m-es távon, Barcsi Úszó Szakosztály, Barcsi Tiratlon Szakoszály, Szigetvári Delfin SE, Mint A Hal Úszóiskola Pécs, Harkány és Virovitica versenyzők részvételével. A versenyen összesen 150 fő vett részt, a szakosztályból 30 fő sportoló.

Elért eredményeink:
� első helyezés: 7 fő
� második helyezés: 7 fő
� harmadik helyezés: 10 fő

Július hónapban a Dráva Úszó- és Szabadidősport Egyesület szervezésében 1 hetes úszótáboron vettek részt július 07.-től július 11. között a szakosztály sportolói.

A Balaton átúszáson a szakosztály 6 tagja, 1 szülő és 1 edző teljesítette a távot.

Augusztus:

Beremenden megrendezett úszóversenyen vettünk részt 11 versenyzővel.

� első helyezés: 2 fő
� második helyezés: 1 fő
� harmadik helyezés: 3 fő

Szeptember:
Harkány Kupán vettünk részt 10 fővel
� hatodik helyezés: 4 fő

Szigetvári Zrínyi Kupán vettünk részt 10 fővel a fürdő megnyitója alkalmával.
� harmadik helyezés: 1 fő
� negyedik helyezés: 1 fő
� hatodik helyezés: 2 fő

December:
Barcs Kupát szervezett a szakosztály. Meghívásos verseny volt, melyen 9 csapat 150 versenyzője vett részt. Szakosztályunk 52 versenyzővel képviseltette magát, elért eredményeink:
� első helyezés: 7 fő + 2 váltó,
� második helyezés: 7 fő + 2 váltó

A kupát pontversenyben a szakosztályunk nyerte.

***

2006.december hónapban a szakosztály tisztújító ülést tartott, melyen új vezetőséget választottak valamint a szakosztály gyűlés elfogadta a szakosztály működési rendjét

Edző Domahidi István
Edzések gyakorisága Heti 3x( kedd-szerda-péntek)

Csoport
Versenycsapat:
Edző Knoll Sabine
Edzések gyakorisága Heti 4x (hétfő-kedd-csütörtök-péntek)

Csoport
Versenycsapat
Edző Kovács István
Edzések gyakorisága Heti 1x (szerda) atlétika,erőnlét

A szakosztály nyilvántartott és tagdíjat fizető tagjainak száma 2006.évben átlagosan 47 fő volt, amely azt jelenti hogy 2006.január hónapban a regisztrált tagok száma 35 fő volt, 2006.decemberében 60 fő.

Sportolóink érvényes bérlettel,vagy belépőjeggyel vesznek részt az edzéseken,Valamennyi edző részére bérlet vásárolt a szakosztály.
Az uszodában az edzések idejére 3 úszósáv biztosított a szakosztály részére.

Az Úszó Szakosztály 2006.évben a megnyílt városi termál és rekreációs központban folytatta a tevékenységét.
Február: Az uszoda átadásán részt vettek sportolóink.

Április: Sprint úszóverseny megrendezésére került sor,barcsi lakosok részére 6-66 éves korig. A versenyen 50 fő vett részt,a szakosztályból 29 fő.
Elért eredmények:
- első helyezés 19 fő,
- második helyezés: 16 fő
- harmadik helyezés. 8 fő

Június: Pünkösdi amatőr úszóverseny megrendezése, 25 és 50m-es távon,barcsi és Virovitica versenyzők részvételével. A versenyen összesen 65 fő vett részt, a szakosztályból 27 fő sportoló.
- első helyezés: 14 fő
- második helyezés: 12 fő
- harmadik helyezés: 15 fő

Július hónapban 1 hetes úszótábort szerveztünk, július 03.július 07-ig a szakosztály sportolói részére,napi 2 edzéssel,és egyéb programok szervezésével.
A Balaton átúszáson a szakosztály 2 tagja teljesítette a távot.

Október: sportolóink eredményesen vettek részt AQUATLON verseny megyei döntőjén, amely Barcson került megrendezésre. Öt sportolónk részt vett ezt követően a Debrecenben megrendezésre került országon döntőn is.

December: 100m-es távon ún. Karácsonyi Amatőr Úszókupát szervezett a szakosztály. Meghívásos verseny volt,melyen 8 csapat 97 versenyzője vett részt. Szakosztályunk 20 versenyzővel képviselte magát, elért eredményeink:
- első helyezés: 9 fő,
- második helyezés: 10 fő
- harmadik helyezés: 3.

A kupát elnyerő 4x50m-es férfi gyorsváltó 2 tagját, valamint a 4x50m-es női gyorsváltó 1 tagját adta a szakosztály.

Szakosztályunk sportolói szép eredményeket értek el a Diákolimpián.

Domonkos Fanni a Diákolimpia Megyei döntőjén V-VI.korcsoportban tovább jutott az országos döntőbe,amely 2006.12.09-én került megrendezésre Székesfehérváron.12.helyezést ért el.
Az általános iskolás korú gyermekek részére megrendezett megyei diákolimpiai döntőn sportolóink szintén szép eredményeket, 2. és 3.helyezéseket értek el, ezzel jogot szerezve a 2007.február végén megrendezésre kerülő országos döntőn való részvételre.